6 טיפים מדליקים שישדרגו לכם את פעילות הצביעה

6 טיפים מדליקים שישדרגו לכם את פעילות הצביעה

זמן קריאה: 2 דקות

צביעה היא לא רק תחביב נחמד שמעביר את הזמן. מדובר בפעילות המהווה תרופה אמיתית לגוף ולנפש, המכילה בתוכה המון השפעות חיוביות עלינו כבני אדם. בין אם אתם לא צובעים בדרך כלל ובין אם אתם מקצוענים בלהדפיס דפי צביעה, כאן נציג בפניכם 6 טיפים וטריקים מגניבים בנושא פעילות צביעה לילדים ומבוגרים כאחד, ונסביר מדוע כדאי לכם להכניס פעילות צביעה ללו"ז שלכם. מוכנים להרפתקת יצירה?

  1. בחרו את הדף המתאים לכלי הצביעה

עוד לפני שאתם ניגשים לחפש ולהוריד דפי צביעה להדפסה – תשאלו את עצמכם אילו כלים זמינים לכם בבית, ועם מה בא לכם להשתמש. עפרונות, צבעי שמן,מים או טושים – כל אחד מהכלים האלה מותאם בצורה אחרת לסוגים של דפים, חלק יתאימו יותר לקנבס או דפים גדולים, וחלק לדפים רגילים פשוטים כמו דפי הדפסה מסוג A4.

  1. תלמדו לשלוט בעפרונות הצביעה והטושים

השתמשו בלחץ אחיד על הנייר כאשר אתם צובעים. נסו להמנע מתנועות מהירות וחדות, ולהתמקד בתנועות מעגליות ואיטיות יותר, זאת על מנת לשפר את טכניקת הציור והצביעה שלכם ולהביא תוצאה מדויקת של צבעים בתוך מסגרת הקווים של הצורה. שימו לב לדברים הקטנים שיכולים לשנות את כל התמונה: עיפרון מחודד, טוש לא יבש מדי וכו'.

  1. ניסוי ותהייה זו לא מילה גסה

דפי צביעה מתבססים על ציור בשכבות, ועפרונות הצביעה מותאמים בצורה מושלמת למטררה הזו. אין צורך לרכוש מאות עפרונות צבעוניים מאותו המותג, כל מה שאתם צריכים בתור התחלה זה סט של 24 עפרונות או טושים בצבעים שונים באיכות שתעשה את העבודה. שחקו עם ערבוב צבעים, יצירת גוונים חדשים וצורות לפי דעתכם. במידה ואתם מתאהבים בעולם הצביעה, תוכלו להתקדם ולרכוש כלים איכותיים יותר לצביעה.

  1. השתמשו בדימיון ותוסיפו רקע לדפי הצביעה

צבעתם חיות? ציירו מסביבם טבע. צבעתם מטוסים? ציירו את שמיים ועננים. צבעתם חדי קרן? ציירו מסביבם יצורים מיתולוגיים אחרים ויערות קסומים!

ומה קורה כשאין לכם רעיון לרקע מתאים לציור? השתמשו בדמיון שלכם, ותביאו טאצ' אישי אפילו עם חפצים אמיתיים בביתכם בתור הציור.

  1. תשתמשו בהצללות

אז אחרי שסיימתם לצבוע את החלל הריק בצורות והציורים, ואיירתם רקע יפה מסביב – תמיד אפשר לשדרג את הציור ולהפוך אותו למשהו ריאליסטי שאפשר אחר כך גם למסגר. השתמשו בטכניקת הצללות, עם משחק בין אור לצל – במקרה שלנו מריחה של עיפרון באיזורים בהם תרצו "להצליל" והשארת חללים לבנים בהם תרצו להשאיר איזורים "מוארים". כך תוכלו להפוך את הציור שצבעתם למשהו שנראה יותר מציאותי ומרהיב, ובמקביל לשפר את טכניקת הציור שלכם.

  1. תהפכו את דפי הצביעה לחוברת צביעה משלכם

תהיו גאים ביצירות שלכם, ותביאו דוגמה אומנותית אמיתית לילדים – קחו את דפי הצביעה שהתפזרו בבית ותתייקו אותם לחוברת צביעה אחת, או אפילו למספר חוברות צביעה בנושאים שונים (נסיכות, דמויות מהסרטים, בעלי חיים וטבע וכו') ופנו מדף שיהיה לכם לכל עת כאשר תרצו לדפדף ביצירות שלכם, ולהמשיך ליצירות חדשות שמחכות לכם שם.

דילוג לתוכן