10 המלצות לקניון אם.בי.קיי MBK Center בנגקוק, תאילנד 2021

זמן קריאה: 8 דקות

למען האמת, ישנם קניונים נחמדים יותר לטייל בבנגקוק. אתה נכנס ל- MBK כדי להשיג מבצעים טובים בין 2,300 החנויות. אלא אם כן שוק סוף השבוע של צ’טוצ’אק פתוח, MBK היא כנראה ההימור הטוב ביותר שלך למציאת מזכרות ומתנות לקחת הביתה.

כאשר MBK נפתח בשנת 1985, זה היה הקניון הגדול ביותר באסיה. מאז, קניונים רבים בתאילנד גברו על גודל MBK. CentralWorld הסמוך הוא אחד הקניונים הגדולים בעולם. אבל המורשת והמוניטין של MBK ממשיכים. המקומיים עדיין דוחסים ל- MBK בכל ימות השבוע, בעיקר בגלל שהמחירים נמוכים יותר מקניונים אחרים שמתמקדים יותר בקונים יוקרתיים.

1. השם MBK ראשי תיבות של Mah Boon Krong

קניון MBK מרכז בבנגקוק
קבוצת תמונות יוניברסל / Getty Images

“MBK” הוא רמז לשמו המלא של הקניון, מה בון קרונג. זה נקרא לכבוד הוריו של המפתח הראשי, מה ובון קרונג.

הפסלים שאתה רואה בקומת הקרקע ליד המרכז הם של מאה ובון קרונג.

למרות ש”מרכז MBK “הוא רשמי, אנשים לעתים קרובות יותר פשוט אומרים” MBK “.

2. הדרך הטובה ביותר להגיע למרכז MBK

תנועה סביב מרכז MBK בבנגקוק
worapol sittiphaet / תורם / Getty Images

מרכז MBK ממוקם בצומת כביש ראמה איי (דרך סוחומוויט הופכת לכביש ראמה I) ופאי תאילנדי, קרוב מאוד לכיכר סיאם – הבית של סיאם פרגון ומרכז סיאם . אם הולכים מכיכר סיאם, דרך הולכי רגל מוגבהת מאפשרת כניסה ל- MBK בקומה השנייה.

מונית ( עם נהג שמסכים להשתמש במונה ) מאזור בנגלמפו ( Khao San Road ו- Soi Rambuttri) תעלה בין 60-100 באט, תלוי במצב הרוח של הנהג והתנועה שלכם. נהגי מוניות וטוק-טוק, במיוחד אלה שחונים בקצוות הרחוב, אוהבים לגזול מטיילים שעוברים מכביש קאו סן ל- MBK. היו מוכנים להילחם על המונה או לנהל משא ומתן על מחיר נסיעה. למעשה עדיף לך ללכת ברגל קצרה לכביש הראשי ולסמן נהג חולף מאשר להתמודד עם המאפיה התחבורתית החונה מחוץ לאזורי תיירות.

אם אתה נשאר ליד אזור סוקומוויט בבנגקוק, אתה מכין את זה. פשוט תגיעו לתחנת רכבת ה- BTS הקרובה ברגל או במונית ואז סעו ברכבת לתחנת האצטדיון הלאומי. עקוב אחר השילוט ל- MBK כשיצאת מהתחנה. כדי להימנע מהצורך להעביר רכבות בתחנת סיאם בכדי לעצור תחנה אחת, אתה יכול פשוט לרדת לשם וללכת 10 דקות מערבה ל- MBK.

יהיה עליך לעבור בדיקת תיק אבטחה בכל פעם שאתה נכנס ל- MBK. אל דאגה: החיפוש די לא ראוי. לכל מקרה, השאירו את מצ’טת הנסיעות שלכם במזל במלון.

התראת הונאה: המשטרה מעניקה לעיתים קרובות למטיילים קנסות במקום בגין עישון במקומות הלא נכונים מחוץ ל- MBK. נהגי טוקטוק עשויים לזרוק סיגריות על האדמה במרחק מטרים ספורים בלבד משכתוב הקנס. תיירים ממוקדים. אם אתה מעשן, הישאר ליד קומץ המאפרות ואל תסתובב מחוץ לאזור המיועד.

15 המלונות הטובים בבנגקוק תאילנד

3. מרכז MBK לא תמיד זול

שלט מכירה בתוך קניון MBK בבנגקוק
צלם זה החיים שלי. / Getty Images 

ל- MBK מוניטין של היותו אחד הקניונים הזולים בבנגקוק, אך זה לא תמיד המקרה – במיוחד למזכרות מקומיות. למרבה המזל, יש מספיק תחרות בתוך MBK על אותם פריטים שתוכלו לנהל משא ומתן ולקנות כדי להשיג ציונים טובים.

באופן כללי, מיקוח מחירים אינו תמיד תהליך נוח עבור המערביים. משא ומתן על הנחה בקניון ראוי נראה מביך עוד יותר. העלו את משחקיכם: התמקחות טובת-לב היא הדרך היחידה להימנע מקריעה ב- MBK .

לא כל הפריטים ניתנים למשא ומתן, אך רבים מהם. תצטרך להסתמך על אינסטינקט. לשאול אם חנות יכולה להוזיל משהו לא כואב. היו מוכנים ללכת משם. אל תאמין ששלט מציין מחיר קבוע. מוכרים רבים, במיוחד בקומות העליונות, כבר תימחרו פריטים כדי לאפשר חדר משא ומתן כלשהו. מצד שני, ניסיון לנהל משא ומתן על מחירים בטוקיו, בית הכלבו היפני בן ארבע הקומות עם מסלולי קופה נכונים, לא הולך לעבוד!

כרגיל, התחל את כל האינטראקציות על ידי הצעת שלום ידידותית בתאילנדית ופעל לפי כמה שיותר כללים של התנהגות טובה שאתה יכול לזכור להיות מנומס.

טיפ: אל תקנו מלכתחילה שאתם רואים משהו. השכירות יקרה יותר עבור חנויות במפלסים הנמוכים יותר, במיוחד עבור אלה הקרובים יותר לכניסות. ייתכן שתראה את אותו פריט מאוחר יותר בפחות בקומות הגבוהות. אסטרטגיה יעילה אחת היא לקנות על ידי התחלה בקומה השישית ואז עבודה בדרכך למטה.

אם אתם מתכננים לתפוס משהו שראיתם בדרך החוצה, קבלו כרטיס או רשמו את קואורדינטות החנות. זה לא תמיד קל למצוא מקומות.

ניתן להשיג כמה עסקאות טובות ב- MBK, אך רק אם אתה סבלני מספיק בכדי לנהל את הכפפה של זיופים וסחורות יקרות מדי הפרוסות במבוך מקורה של 2,300 חנויות. לבש את פני משחק הקניות שלך – אתה תצטרך את זה!

4. תצטרך להיות סבלני מאוד

בתוך קניון MBK Center בבנגקוק
Lonely Planet / Getty Images

מרכז MBK, במיוחד בסופי שבוע, יכול להיות מסוכם במילה אחת: טירוף.

בין 90,000–100,000 קונים פוקדים MBK מדי יום. לפעמים אירועי פופ-אפ כמו התקפי Muay Thai ותצוגות אופנה מוסיפים לטירוף, במיוחד בסופי שבוע.

היכנס לחשיבה הנכונה, חבק את החוויה והתנגש במערכה. זה חלק מהכיף של MBK. אם אתם מחפשים חדר מרפקים באזור “תרבותי יותר” בו רמות לחץ הדם אינן ממריאות, עברו במקום זאת לסיאם פרגון או ל- IconSIAM.

אם במשימת קניות רצינית, היכנס ל- MBK מוקדם יותר (דלתות נפתחות בשעה 10 בבוקר, אך לא כל החנויות יהיו פתוחות) ביום חול כדי למנוע חלק מהקהל. הקניון תמיד נעשה עמוס יותר בשעות אחר הצהריים המאוחרות. זה מוצף לחלוטין בסופי שבוע על ידי המקומיים שבאים לאכול, לעשות קניות ולהתרועע.

15 המלונות הטובים בבנגקוק תאילנד

5. MBK מיועד ליותר מסתם קניות

אישה נשענת על מעקה בסיאם בבנגקוק
lechatnoir / Getty Images 

ראיית תאילנד “האמיתית” לא תמיד כרוכה בהפניית מצלמה לעבר תאו מים בסביבה כפרית. MBK אמנם מושך אליו תיירים רבים (לפי הערכות שליש מהלקוחות הם תיירים), אולם הלקוחות העיקריים עדיין מקומיים. מגה-קניון אולי לא מתאים לפרדיגמת הגלויות של תיירים לעתים קרובות, אבל זה פרוסה של חיי היומיום האמיתיים בעיר הבירה.

בדוק את הארקייד או אולם הבאולינג בקומה העליונה כדי לראות בני נוער מקומיים שמתפוצצים מתחרים במשחקי הריקודים. בקש להצטרף אם אתה אמיץ מספיק. תראו אנשי עסקים לבושים חדים מדברים בחנות האוכל, זוגות בדייטים מחוץ לקולנוע, והרבה סטודנטים “מתכנסים” עם משקאות תה בועה ביד.

אם אתם זקוקים להפסקה, SF Cinema City בקומה העליונה מציג סרטים באנגלית. שלא כמו בבית, כרטיסים למהדורות חדשות הם בסביבות 5 $ בלבד עבור מקומות ישיבה פרימיום!

בתזמון טוב תוכלו לתפוס את אחד מהקרבות או מופעי התרבות המואיי תאילנדיים החופשיים המתקיימים מדי פעם ב- MBK. אירועים קרובים מוכרזים בדרך כלל באתר MBK .

6. יש הרבה זיופים

שעונים מזויפים למכירה בתאילנד
פיטר פצ’לינצ’ו / Getty Images

תשכחו מהרעיון שהכל למכירה הוא אותנטי רק בגלל שאתם קונים בקניון ולא בשוק רחוב כלשהו – זה לא המקרה. מנעליים וניחוחות וכלה במכשירי אייפון, מרכז MBK טומן בחובו זיופים הנמצאים לעתים מעט מתחת למחיר עמיתיהם האותנטיים.

לא תמיד להבין מה זה אותנטי ומה זה נקישה . חפשו בפריטים מקרוב אחר פגמים. די טוב שכל בגדי המותג, חגורות, שעונים, נעליים, ארנקים ומזוודות ניתן להניח שהם מזויפים אלא אם כן הם נמכרים בחנויות הרשמיות שלהם. קנו את צמר הנורת ‘פייס מהחנות הרשמית של נורת’ פייס, ולא מצד שלישי; אחרת, בסופו של דבר תהיה לך פארסה צפון.

להתרחק מסרטים פיראטיים רבים וחבילות תוכנה למכירה. במקרה הטוב, רבים לא יעבדו כראוי או שיהיו באיכות נמוכה. חלק ניכר מהתוכנות הסדוקות למכירה מכילות תוכנות זדוניות מושתלות שנועדו לגנוב זהויות . כמו כן, חציית גבולות עם סרטים פיראטיים עלולה לגרום לך לקנס במדינות מסוימות.

אלא אם כן אתה צורף עם עין מאומנת, אל תחשוב אפילו לקנות זהב או אבני חן באחת החנויות הרבות.

חנות אפל היחידה שהוסמכה רשמית בתאילנד ממוקמת בתוך פיתוח ה- IconSIAM המפואר על הנהר.

טיפ: בצע בדיקת נאותות רצינית לפני רכישה גדולה של טק (למשל, מחשב נייד, טלפון חכם, מצלמת SLR וכו ‘). לא כל היצרנים יכבדו אחריות אם המוצר נרכש במדינה שאינה שלך.

7. ללכת לאיבוד הוא אפשרות אמיתית

איש קניות במרכז הקניות MBK
אוסטין בוש / Getty Images

שמונה הקומות של MBK (שתי הקומות העליונות עוסקות יותר בבידור מאשר בקניות) מגולפות בחלקים עם מערכת רשת אלפאנומרית מקודדת צבע. למרות שתתחיל להיות מטריד, בקרוב תיתן את העניין.

למרבה המזל, ספריות אלקטרוניות שמפוזרות סביב עזרה מעט. אבל אם הזמן נמוך ואתה רציני למצוא משהו ספציפי, בקש עזרה באחד מדלפקי המידע.

הגודל של MBK הופך את הקניות סביב להשוואת מחירים לאתגר. לא תמיד למצוא חנות שנהנית ממנה מוקדם יותר באותו יום! שקול לרשום שמות וקואורדינטות של מקומות שאתה מתכוון להחזיר.

אם מכניסים ג’ינס או מחכים לשינוי בגדים (חלק מהרכישות כוללות שירות זה), בקש כרטיס שמכיל את קואורדינטות החנות. עם כל כך הרבה חנויות דומות הפרוסות על פני קומות שונות, יתכן שתתקשה למצוא את הג’ינס שכבר שילמת עליו כשאתה חוזר כעבור שעתיים!

הפריסה של מרכז MBK

  1. קומה ראשונה: מרחב אירועים, מזון מהיר, חנויות “רשמיות” קבועות, ואירועי מכירה פופ-אפ
  2. קומה שנייה: אופנות בינלאומיות ומקומיות
  3. קומה שלישית: אופנות בינלאומיות ומקומיות
  4. קומה רביעית: טכנולוגיה, גאדג’טים ואלקטרוניקה
  5. קומה חמישית: אזור אוכל בשדרה קומה חמישית וחנויות זולות יותר
  6. קומה שישית: מגרש אוכל ואזור כפר מלאכה, מתווה בסגנון “שוק רחוב” עם ביגוד זול, עבודות יד ומזכרות
  7. קומה שביעית: בידור
  8. קומה שמינית: בידור

טיפ: היזהר מהתרחיש הקלאסי הזה בתוך MBK: אתה מוצא משהו שתופס את העניין שלך, אך מחליט לחכות ולחפש במחיר טוב יותר. בסופו של דבר, לא תמצאו את הפריט בשום מקום אחר ואז לא תוכלו למצוא את החנות המקורית שוב. זה קורה!

15 המלונות הטובים בבנגקוק תאילנד

8. אכילה ב- MBK אינה יקרה

סלט אטריות זכוכית תאילנדי
לואן המפלוב ג’נקינס / Getty Images

כמו רוב הקניונים, הרבה מסעדות רשת (כולל אפשרויות המזון המהיר האמריקאי הרגיל) פרושות ברחבי המתחם. אבל לארוחה אותנטית יותר, פנו לבית המשפט לאוכל בקומה השישית בה המחירים הוגנים והתשלום הוא באמצעות מערכת קופונים. האפשרויות כוללות סלטים, אטריות, קארי תאילנדי טעים , ומגוון מפתיע של אפשרויות.

בית המשפט לאוכל בתוך MBK הוא הגון, עם זאת, בית המשפט לאוכל בקניון טרמינל 21 (ליד תחנת BTS אסוק) הוא ללא ספק חוויה טובה יותר באותו מחיר. אם אתם מתכננים לבקר בשני הקניונים, מתכננים לאכול בטרמינל 21.

בקומה החמישית ממש מתחת למגרש האוכל תמצאו סעודות נחמדות יותר ואולם אוכל בינלאומי.

9. MBK אינה האפשרות היחידה

נוף חיצוני של קניון טרמינל 21 בבנגקוק
NithidPhoto / Getty Images 

לפני שאתם נלחצים מדי או המומים מדי, זכרו שמרכז MBK הוא רק אחד משלל אפשרויות הקניות בבנגקוק. אם אתה לא מתלהב מרכישה או לא מרגיש שאתה מקבל מחיר הוגן, אל תקנה!

למרות שרבים מהקניונים האחרים יוקרתיים יותר, תמיד יש אפשרות שתיתקלו במזכרות נהדרות במקום אחר בשווקים או בחנויות עצמאיות. MBK מוקפת ממש בהזדמנויות קניות. דוכנים וחנויות קטנות יותר דחוסים בין קניונים בהמות; ההזדמנויות הן אינסופיות.

אם זה עתה הגעת לתאילנד, שקול לחכות לקנות. מטיילים מוצאים לעיתים קרובות שקניות בצ’יאנג מאי יכולות להיות זולות ונינוחות יותר, במיוחד בשווקי סוף השבוע . בנוסף, לא תצטרך לסחוב דברים ברחבי הארץ לפני שתטוס החוצה.

אם קניונים עמוסים בבנגקוק מתחילים לחרבן את עצביכם, בית ג’ים תומפסון השלווה מציע חוויה היסטורית ותרבותית, רק 10 דקות הליכה צפונה מ- MBK. הוסיפו עוד קצת תרבות ליום על ידי הליכה מזרחה מתחנת ה- BTS סיאם כדי להעיף מבט על מקדש ארוואן .

אחרי יום מוצלח של הישרדות ב- MBK, קחו לעצמכם משקה בסילום או צפו באחד מברים על הגג הסמוכים.

מרכז האמנות והתרבות בבנגקוק ממש מעבר לכביש מ- MBK מארח לעתים קרובות אירועים, פתיחות אמנות ותצוגות אופנה של מעצבים מקומיים.

10. לצאת מ- MBK יכול להיות אתגר

טוקטוקים בבנגקוק
ניל אמרסון / רוברטרדינג / Getty Images 

MBK נסגר בשעה 22:00, אך ייתכן שחנויות קטנות יותר בפנים כבר נסגרו מעט קודם.

אלא אם כן אתה עומד בטרחה של משא ומתן על טוקטוק , תאלץ להיכנס לתור מונית. יתכן שתצטרך לחכות למונית, במיוחד בזמן הסגירה. מעקה לאורך השדרה הראשית והיעדר חניה מונעים מאנשים לברוח מוניות משלהם או להשתמש בשירותי רכיבה כמו Grab.

סוחומוויט מתואר כאחת השדרות הארוכות בעולם, והיא בהחלט אחת העמוסות ביותר. נראה שתנועה עומדת תמיד בשעות הערב. שקול ללכת כמה רחובות ממרכז MBK או לקחת את הרכבת העילית BTS לתחנה פחות עמוסה לפני שניסה מונית בשעות העומס. פעולה זו תחסוך זמן ותסכול.

אם אתה חוזר לאזור דרך קאו סן, תצטרך ללכת ישירות מערבה. למרבה הצער, אין יותר תחנות רכבת רכבת מערבית לאצטדיון הלאומי. ללכת מערבה לזמן מה ואז ברד מונית.

15 המלונות הטובים בבנגקוק תאילנד