רחוב קאו סאן בבנגקוק Khao San Road

רחוב קאו סאן בבנגקוק Khao San Road

זמן קריאה: 4 דקות

רחוב התרמילאים הידוע רחוב קאו סאן בבנגקוק, תאילנד

רחוב קאו סאן בבנגקוק Khao San Road
רחוב קאו סאן בבנגקוק Khao San Road | קרדיט: הולגס / Getty Images

לינה זולה, סצנה חברתית משגשגת ומוניטין של מסיבות כל הלילה הפכו את קאו סאן רואד ליעד ברירת המחדל עבור תרמילאים ומטיילים בתקציב השוהים בבנגקוק . אוהב את זה, שונא את זה או את שניהם – קאו סאן רואד הוא מקום לפגישה עם מטיילים אחרים לפני שיוצאים ליעדים אחרים בתאילנד .

היסטוריה קצרה של דרך קאו סן

קאו סאן או קאו סרן פירושם למעשה “טחנת אורז”; הרחוב היה פעם מרכז לסחר באורז. מאוחר יותר, הרחוב נודע בשם “דרך דתית” בגלל כמה חנויות שענו על צרכיהם של נזירים. בית הארחה זעיר נפתח בתחילת שנות השמונים ומשם הרחוב התפוצץ לאחד ממוקדי הנסיעות העמוסים ביותר בעולם.

גם העריצים וגם הקוננו על כמה “תיירותי” זה הפך, Khao San Road בבנגקוק נחשב למוקד הבלתי רשמי של שביל פנקייק בננה, המעגל המוגדר באופן רופף של מוקדי תרמילאים הפזורים ברחבי אסיה. עם טיסות זולות ותשתית מוצקה למטיילים, בנגקוק משמשת לעתים קרובות כנקודת התחלה קלה למתאמנים ראשונים בטיולים ברחבי העולם, שנות פער וטיולים ארוכים באסיה.

למרבה הצער, עם כל מה שהמטייל זקוק לו בהישג יד, תרמילאים רבים השוהים בבנגקוק לעולם אינם מסתכנים רחוק מהרשת הדביקה של קאו סאן רואד. למרות שהאזור הוא מקום נהדר לפגוש בו – ולחגוג איתו – מטיילים אחרים בתקציב, רק להסתובב בקאו סאן רואד הוא כמעט לא דרך טובה לגלות מה יש לבנגקוק ולתאילנד להציע!

שינויים אחרונים

למרות שעדיין תפגשו הרבה תרמילאים באזור קאו סאן רואד, הידיעה על הרחוב המפורסם המסתובב. הממשלה השקיעה מאמצים רבים בניקוי ושדרוג הרחוב, ואף הרחיקה לכת לבניית תחנת משטרה בקצה הרחוב. שעת סגירה (חלק מהברים, חצות, אחרות, 2 לפנות בוקר) הוטלה אך היא נאכפת באופן רופף . גם לאחר סגירה יוצאים החוגגים לרחובות.

היום תפגוש מטיילים מכל שכבות האוכלוסייה, ולא רק מטיילים בתקציב. מחירי האלכוהול עדיין יחסית נמוכים יותר מאלו נקודה חמות חיים הלילה בבנגקוק אחרות . בנוסף, קאו סאן רואד חסר את צבאות עובדי המין שנראים מסיירים באזורים אחרים כמו סוחומוויט. משפחות עם ילדים פוקדות את הרצועה. אפילו מקומיים היפים מגיעים לטייל, לאכול וליהנות ממוסיקה חיה בסופי שבוע.

ככל שהקהל משתנה, גם העסקים שמספקים להם עובדים. אכסניות וספא בוטיק חדשים צצו בשנים האחרונות. קטע ארוך של סוי רמבוטרי נהרס לבניית מלון גדול, שהשפיע על אישיותו ועל מחירי הרחוב.

האזור שמסביב

דרך קאו סאן כבר עברה מזמן את גבולותיה ונשפכה לשכונה הסמוכה לרבות סוי רמבוטרי, דרך צ’אקראבונגה ורחוב פרה אתית. מטיילים רבים מעדיפים להישאר ממש בפאתי דרך קאו סאן שם ניתן ליהנות מאווירה נחמדה ופחות כאוטית, עדיין במרחק הליכה מהאקשן.

למרות שסוי רמבוטרי הוא אלטרנטיבה פופולרית לדרך קאו סאן, המסלול שנמצא במרחק רחוב אחד מעבר לרחוב צ’אקראבונגה נשאר מעט שקט יותר לאכילה, שתייה ושינה. זה מונח בצילו של וואט צ’אנה סונגכרם, אולי תורם לאווירה שמרגישה אחרת לגמרי מזו בכביש קאו סן.

אלטרנטיבה נוספת לאזור דרך קאו סאן היא השכונה מצפון, מעבר לקלונג (התעלה). סעו בדרך Chakrabongse צפונה (פנו ימינה כשיוצאים מ Khao San דרך תחנת המשטרה) והמשיכו עד שמתחיל דרך Samsen בגשר.

איך לשרוד את דרך קאו סאן

למרות שלא בהכרח מסוכן, אתה יכול להניח פחות או יותר שהסרטים, הנהגים והסוחרים הרבים לאורך קאו סאן רוד הם אחרי הבהט שלך בדרך זו או אחרת. אפילו האנשים החייכניים שמבשלים תאילנדי בעגלות רחוב מעמיסים יתר על המידה תיירים שיכורים מכדי להבחין בהם .

צי הטוקטוקים והמוניות שחונה לאורך דרך קאו סאן שייכים לנהגים שהם רמאים ותיקים ואדונים של מכירת המכירה; תמיד ברד מונית חולפת במקום לקחת אחת מ”מאפיה “החונות. הימנע מהונאת טוקטוק עתיקת יומין של נסיעות “בחינם” או בעלות נמוכה . סביר להניח שתועבר לחנויות יקרות מדי ותופעל תחת לחץ מכר רב.

הימנע מביצוע רכישות גדולות בדרך קאו סן כגון זהב / כסף, אבני חן וחליפות מחויטות אשר כמעט תמיד פחות איכותיות ממה שתמצא במקומות אחרים. צפו שרוב האומנות או הפריטים ה”ייחודיים ” שניתן לרכוש הם ככל הנראה זיופים .

קאו סאן בטיחות בדרכים

אף על פי שדרך קאו סאן בטוחה יחסית, ישנם אופורטוניסטים שמשוטטים ברחוב ומחפשים לטרוף תיירים שיכורים או נאיביים.

פיק בכיס קורה, וחטפי סמארטפונים נפוצים; אל תסתובב עם אייפון יקר שיוצא מהכיס האחורי שלך. אף על פי שפשיעה אלימה עדיין נמוכה מאוד, הותקפו מטיילים בזמן שהלכו הביתה לאזורים בפאתי דרך קאו סן; נסה ללכת עם מישהו אחר.

למרבה הצער, אל תצפו שתחנת המשטרה בקצה המערבי של קאו סאן רואד תהיה לעזר רב באירועים. הם יפנו אתכם למשטרת התיירות (במרחק של 20 דקות הליכה) בגניבות.

הגעה לדרך קאו סן בבנגקוק

למרות הפופולריות, דרך קאו סאן אינה נוחה להגיע לאזורים אחרים המכוונים לתיירים בבנגקוק. אין תחנות רכבת BTS או רכבת תחתית בקרבת מקום. תחנת הרכבת הקרובה ביותר היא הגדולה בהואאלמפונג, במרחק של 50 דקות הליכה מזרחה.

נהגים אוהבים להעלות יתר על המידה אנשים המגיעים לכביש קאו סן. בחר תמיד נהג מונית שיסכים להשתמש במונה לפני שאתה נכנס. לקיחת טוקטוק יכולה להיות חוויה תאילנדית מהנה אך תמיד תעלה לך יותר!

משדה התעופה: אם הטיסה שלכם תגיע בשעות הלילה, האפשרות היחידה שלכם להגיע לדרך קאו סאן תהיה ככל הנראה באמצעות מונית שדה תעופה בשליטת המאפיה. יהיה עליך להיכנס לתור, לשלם את התוספת, את המטר ואת האגרה אם הנהג ייקח את הכביש המהיר. במהלך היום, חפשו דלפק לפני תור המוניות (ליד שער 7) המפרסם מיניוואנים זולים לכביש קאו סן.

מסוכומביט: מונית מסוכומוויט לכביש קאו סן תעלה בין 100–150 באט.
באמצעות סירה: מעבורות רובדות את נהר צ’או פראיה בצד המערבי של בנגקוק. רוכב מאוד זול ומהנה; אתה משלם עבור מרחק הנסיעה. מטיילים רבים אינם רואים במוניות נהר אופציה מכיוון שהם מאוימים מהמערכת. פרה ארטיט הוא המזח הקרוב ביותר לאזור דרך קאו סן; זה 10 דקות הליכה מהנהר לכביש קאו סן.