14 אטרקציות חובה בבנגקוק 2023

14 אטרקציות חובה בבנגקוק 2023

זמן קריאה: 10 דקות

בנגקוק היא כל מה שהיית מצפה מבירת תאילנד: היא רועשת, צפופה, צבעונית, מרגשת, מקוממת ומעוררת חיוך. ישנם מקדשים, אתרים עתיקים ואטרקציות אחרות שאפשר לבקר בהם, כמו גם קניונים מודרניים בעלי אווירה קיטשית אך יוקרתית. בנגקוק יכולה להיות מוחצת, אבל זו גם עיר מרתקת המייצגת את המתח של דרום מזרח אסיה בין העולמות המפותחים והמתפתחים.

בנגקוק משמשת גם שער לחלקים רבים אחרים של תאילנד . מכאן תוכלו לקפוץ בטיסה קצרה לפוקט, צ'יאנג מאי, קו סמוי ויעדים פופולאריים אחרים. אתה יכול גם לעלות על רכבת או לקפוץ לאוטובוס תמורת סכום כסף מועט, זניח, באוצרות לאומיים כמו איוטאיה , לופבורי ואבני חן רבות אחרות ברחבי הארץ.

גלה את הדברים הטובים ביותר לעשות בעיר ההומה הזו עם רשימת האטרקציות המובילות בבנגקוק.

ראה גם: 15 המלונות הטובים ביותר בבנגקוק

1. הארמון הגדול בנגקוק

 

הארמון הגדול בנגקוק
הארמון הגדול בנגקוק

אם אתה מבקר רק באטרקציה תיירותית מרכזית אחת בבנגקוק, זה צריך להיות זה. המתחם המלכותי עומד בשמו, עם מבנים מרהיבים שיביישו את המלוכה המודרנית הדקדנטית ביותר. זהו גם ביתו של וואט פרה קאו , בו שוכן הבודהה של ג'ייד (או הברקת).

הארמון הגדול, שנבנה בשנת 1782, היה בית המלוכה לדורותיו ומשמש עדיין לטקסים חשובים ולאירוח ראשי מדינות. התלבש בצניעות בעת ביקור בארמון הגדול, שמשמעותו בעצם לכסות את הידיים והרגליים ולהימנע מכל לבוש מרושל.

כדי להימנע מכל טרחה וכדי להפיק את המירב מהביקור שלכם, צאו לסיור בארמון הגדול ובוואט פרה קאיו . זהו סיור של חצי יום, בבוקר או אחר הצהריים, עם איסוף מהמלון שלך ומדריך מקומי בכדי לשים את מה שאתה רואה בהקשר. ללא מדריך קל לפספס תכונות חשובות או לא להבין היטב את הרלוונטיות של מה שאתה רואה, ואיסוף המלון הופך את כל החוויה לפשוטה בהרבה.

מיקום: דרך נה פרן לאן, פרה בורום מהא רצ'אוואנג, פרה נחון

 

2. וואט פו

מקדש הבודהה השוכב וואט פו
מקדש הבודהה השוכב וואט פו

 

ממוקם דרומית למתחם הארמון הגדול, ווט פו מהווה תוספת מצוינת לסיור בארמון שלך, בתנאי שהרגליים שלך יהיו למעלה להליכה נוספת.

המקדש נבנה על ידי המלך ראמה הראשון והוא העתיק ביותר בבנגקוק. זה נחשב זה מכבר למקום של ריפוי, והיה מפורסם לפני מאות שנים בבית המרקחת שלו וכ"אוניברסיטה "הראשונה בתאילנד – שניהם הוקמו על ידי המלך ראמה השלישי. תוכלו לקבל עיסוי תאילנדי או רגליים בבית הספר לרפואה המסורתי במקום, אך המחירים גבוהים משמעותית ממה שתמצאו במכוני עיסוי במקומות אחרים בעיר.

כיום ווט פו ידועה בעיקר בזכות מקדש הבודהה השוכב , שם תמצאו פסל כה גדול (אורך 45 מטר וגובהו 15 מטר), שאי אפשר לראותו בשלמותו אלא רק להעריך אותו בחלקים. כפות הרגליים, משובצות מספר עצום של אבנים יקרות, יפות במיוחד. חפש גם את תנוכי האוזניים הארוכות המסמלות לידה אצילית, ואת תצורת בלוטת הלוטוס של היד כדי לסמל טוהר ויופי.

כתובת: 2 Sanamchai Road, מחוז נפה גרנד פאלאס, מחוז פראנקור

3. וואט ארון

וואט ארון בנגקוק
וואט ארון בנגקוק

וואט ארון הוא משהו מתחם ניצחון, המתוארך לתקופות הקרבות העתיקים בין סיאם לשעבר לבורמה. לאחר שנפל לבורמזים, הצטמצם איוטטאיה להריסות ואפר, אך הגנרל טקסין והניצולים שנותרו נשבעו לצעוד "עד שהשמש תחזור לעלות" ולבנות כאן מקדש. וואט ארון, מקדש השחר, היה המקדש ההוא. שם בנה מאוחר יותר המלך החדש את ארמונו המלכותי וקפלה פרטית.

אם תטפס לראש הגבעה ממש לפני השקיעה, תזכה לתצפית בלתי נשכחת כשהשמש שוקעת מעל נהר צ'או פראיה. גם אם אינכם מתכננים לעשות טיפוס כלשהו, ​​השקיעה היא באמת הזמן לקחת את המקום הזה במלוא הדרו.

כתובת: Arun Amarin Road, בנגקוק

4. וואט טראמיט, מקדש בודהה הזהב

וואט טראמיט, מקדש בודהה הזהב
וואט טראמיט, מקדש בודהה הזהב

 

מזל צרוף (או היעדרו) הופך את האטרקציה הזו למיוחדת. במהלך שנות החמישים, החברה האסייתית המזרחית רכשה את האדמה סביב המקדש.

תנאי המכירה היה הסרת פסל טיח של בודהה, אך הפסל הוכיח כבד מדי לשימוש במנוף. הכבל נפרד והדמות הושמטה והושארה בן לילה במקום שנפל. זה היה בעונה הגשומה, וכאשר בבוקר שלמחרת עברו כמה נזירים הם הבחינו בנצנוץ של זהב שמאיר דרך הטיח. הציפוי הוסר, וחשף יציקת בודהה באורך 3.5 מטר מ -5.5 טון זהב מלא.

כל הניסיונות להתחקות אחר מקורו של פסל יקר מפז זה נכשלו עד כה, אך ההנחה היא שתוארך לתקופת סוכותאי, כאשר הפולשים המפליגים איימו על המדינה ועל אוצרותיה, והיה נהוג נפוץ להסתיר דמויות בודהא יקרות ערך מתחת לציפוי של טִיחַ. אף אחד לא יודע איך זה הגיע לבנגקוק, אבל הנה זה עומד, זמין להערצת מבקרים מכל רחבי העולם.

5. וואט סותאט

 

ואט סותאט הוא אחד העתיקים והיפים ביותר במקדשים הבודהיסטיים של בנגקוק
ואט סותאט הוא אחד העתיקים והיפים ביותר במקדשים הבודהיסטיים של בנגקוק

וואט סותאט, צמוד לנדנדה הגדולה , הוא אחד העתיקים והיפים ביותר במקדשים הבודהיסטיים של בנגקוק. לשלושה מלכים הייתה יד בבנייתו: היא החלה זמן קצר לאחר הכתרתו של ראמה הראשון (מייסד שושלת צ'אקרי) בשנת 1782, המשיכה על ידי ראמה השנייה והושלמה כעבור 10 שנים על ידי ראמה השלישי.

מלבד הארכיטקטורה המענגת שלו, המקדש מתגאה בכמה ציורי קיר מעניינים במיוחד. וואט סותאט פחות פופולרי מכמה ממתחמי המקדש האחרים בעיר, כך שתיהנו מחוויה שלווה ואינטימית יותר כאן.

כתובת: Bamrung Muang Road, Sao Chingcha, Phra Nakhon

6. נדנדה ענקית

נדנדה ענקית בנגקוק
נדנדה ענקית בנגקוק

 

במרכז הכיכר העמוסה מול וואט סותאט ניצב אחד המראות המושכים ביותר את בנגקוק: מסגרת הטיק בגובה 27 מטר של מה שמכונה ענק הנדנדה. נבנה בשנות ה -1700 כדי לשמש כחלק מטקסי ברהמין מסורתיים (הינדואיסטים), הנדנדה נפגעה מאוחר יותר על ידי ברק והפכה דקורטיבית בלבד.

זה היה בעבר מוקד לטקס דתי שנערך מדי שנה בדצמבר לאחר קציר האורז. צוותים של שלושה התחלפו להתאזן על לוח צר ומסוכן ולהניף אותם 25 מטרים ומעלה מהקרקע "עד השמים", בשלב זה ינסו לתפוס שקית של מטבעות כסף בשיניהם. המלך ראמה השביעי אסר על התחרות בשנת 1932, בעקבות מספר תאונות קטלניות.

7. המוזיאון הלאומי וארמון וואנג נה

המוזיאון הלאומי וארמון וואנג נה
המוזיאון הלאומי וארמון וואנג נה

 

חובבי היסטוריה ירצו להקדיש לפחות חצי יום סיור למוזיאון הלאומי. עד אמצע שנות השבעים היה זה המוזיאון היחיד בתאילנד, מה שמסביר מדוע האוסף שלו כה גדול ומגוון.

למרבה המזל, כמעט כל תערוכה מתויגת בתאילנדית ובאנגלית וסיורים מודרכים מוצעים גם באנגלית, כך שלא תפספסו אף היסטוריה עתיקה ועכשווית מרתקת במדינה.

ארמון וואנג נה של המלך ראמה הראשון, שנמצא בשטח המוזיאון, נותר במהותו כפי שהיה, והוא מהווה עדות להיסטוריה התאילנדית. המבקרים יכולים לראות רהיטים, חפצים דתיים וטקסיים, קרמיקה, משחקים, כלי נשק, כלי נגינה וכס המלך של המשנה למלך, כמו גם אוסף מרשים של דמויות בודהה המסודרות לפי תקופה.

כתובת: Na Phra That Road, בנגקוק

 

Chatuchak שוק צ'טוצ'אק
Chatuchak שוק צ'טוצ'אק

 

שוק סוף השבוע החצי המשתרע של בנגקוק הוא הגדול ביותר בעולם. הקונים יכולים למצוא כאן כל דבר, החל בתכשיטים ואייקונים דתיים ועד ציוד לחיות מחמד, מנורות נייר ואוכל רחוב טעים. שוק צ'אטוצ'אק הוא ביתם של למעלה מ- 15,000 דוכנים המציעים כמעט כל דבר שתוכלו לחלום עליו – אפילו יותר טוב, כל מזכרת שתרצו, ככל הנראה זמינה כאן במחיר זול בהרבה מכל מקום אחר בבנגקוק.

זהו מקום נהדר להתערבב עם המקומיים ולטבול בחיי היום יום בתאילנד, אז הגיע מוקדם ונקה את לוח הזמנים שלך להמשך היום אם אתה רוצה לעשות צדק במקום הזה.

השוק צמוד לתחנת Kamphaengpecth (MRT), כחמש דקות הליכה מתחנת Mochit Skytrain (BTS) ותחנת סואן צ'אטוצ'אק (פארק Chatuchak) (MRT)

אתר רשמי: http://www.chatuchak.org/

9. שוק צף דמנון סדואק

שוק צף דמנון סדואק
שוק צף דמנון סדואק

לחוויית שוק מעניינת עוד יותר, תוכלו לארגן סיור לדמנון סדואק, שוק צף מפורסם הממוקם ברצ'בורי (כחצי שעה מחוץ לבנגקוק). הפופולריות של שווקים צפים זיכתה פעם את בנגקוק בכינוי "ונציה של המזרח".

זכור ששווקים צפים הם כיום מפעלים תיירותיים ביותר, לכן אל תצפה לבוקר בלעדי של קניות בסירה – אך תוכל לקנות מאכלים טריים וטעימים ולתקשר עם המקומיים בצורה אותנטית.

הדרך הטובה ביותר להגיע לשוק היא להצטרף לסיור כמו טיול יום של שייט צף בשווקים הצפים מבנגקוק , שאורכו כשש שעות וכולל איסוף ישירות מהמלון והובלה באוטובוס ממוזג.

10. דרך קאו סאן

רחוב קאו סאן THANON KHAO SAN
רחוב קאו סאן THANON KHAO SAN

 

זהו רובע התרמילאים הידוע לשמצה בבנגקוק, שכונה עמוסה בגסטהאוסים, ספקי אוכל, דוכני בגדים ומטיילים מכל פינה בעולם. יהיה עליך לנצל את הסבלנות שלך כשאתה מסתובב כאן, מכיוון שהוא אמנם צבעוני ומרגש בדרכו שלו, אבל ההמונים והריחות והמוסיקה הרועשת יכולים לא להתאים לבעלי הנפש הרגועה .

עם זאת, קאו סאן רואד הוא מקום נהדר לאסוף בו כמה זוגות מכנסי דייגים רחבים, המהווים מצרך רב שנתי של ארון התרמילאים בכל טיול בתאילנד; חפשו אוצרות בחנות ספרים משומשת; ובאוכל הודי טעים ממסעדה שכונתית, לאטרקציות נוספות באזור רחוב הקאו סאן לחצו כאן.

11. בית ג'ים תומפסון

בית ג'ים תומפסון
בית ג'ים תומפסון

 

ביתו ההיסטורי של "יזם אמריקאי מתוצרת עצמית" שנעלם בעת שנסע במלזיה עומד כיום כשריד לתקופה ישנה יותר בבנגקוק. ג'ים תומפסון התיישב בתאילנד לאחר שבילה שם כחייל בשלהי סוף מלחמת העולם השנייה והפך במהרה לשם ידוע בתעשיית המשי התאילנדית.

לתומפסון הוענק מסדר הפיל הלבן, כבוד חשוב שניתן לזרים שתרמו תרומות משמעותיות לתאילנד. ביתו של תומפסון הפך למוזיאון המציע תובנות לגבי חייו ועסקיו, כמו גם את ההיסטוריה של העיר ותעשיית המשי התאילנדית.

כתובת: 6 Soi Kasemsan 2, Rama 1 Road, בנגקוק

12. פארק לומפיני – בחירת העורך

פארק לומפיני בנגקוק
פארק לומפיני בנגקוק

פארק לומפיני מספק למבקרים בו נווה מדבר ירוק בתוך התנועה והכאוס של בנגקוק. הסתובב באחד מכמה אזורי דשא, נהנה מגוון של פגודה סינית, או קח סירה על האגם. פארק לומפיני הוא מקום נהדר לבלות בו אחר הצהריים ונהנה מהניגודיות של הפארק השלווה עם גורדי השחקים העולים מסביבו.

שים לב שהפארק היה מקום להפגנות נגד השלטון שהפכו מדי פעם לאלימות בעבר, לכן הקפד לבדוק את המצב הפוליטי הנוכחי לפני הביקור. שימו לב גם לפקחי המים האסייתיים המסיביים – לעתים קרובות ניתן למצוא אותם מטיילים סביב האגם.

מיקום: כביש רמה IV, בין הכבישים Ratchadamri ו- Witthayu (Wireless)

13. טרמינל 21

 

טרמינל 21 בנגקוק
טרמינל 21 בנגקוק
טרמינל 21 | טוני לין / תמונה שונה

 

אל תתנו לשם הדומה לשדה התעופה להטעות אתכם – קניון זה הוא אחד היעדים הטובים ביותר בבנגקוק למצוא שילוב של מותגים מקומיים ובינלאומיים, כמו גם שפע של רכישות ייחודיות.

טרמינל 21 הוא ייחודי ביותר מאחד – אפילו בסטנדרטים של קניות בתאילנד. כל קומה בקניון הועברה לעיר בינלאומית אחרת. היכנס ברמה של תחנת ה- BTS ותהיה בפריז; לעלות קומה וזה טוקיו; עוד קומה ואתה בוהה בתאי הטלפון האדומים האיקוניים של לונדון. האיים הקריביים, סן פרנסיסקו ואיסטנבול מגלים גם את נושא העיצוב.

קניונים נוספים כוללים אתסיאם פרגון היוקרתי ואת סיאם דיסקברי הסמוכה , הכוללת רשתות במחירים מתונים יותר, בתי קפה מהנים, ו"ווירג'י אקטיב סיאם דיסקברי " היוקרתי במיוחד , המכונה בעצמו" חדר הכושר הגדול ביותר בדרום מזרח אסיה "- כאן, המבקרים יכולים לטפס על סלעים, להתנסות ביוגה נגד כוח המשיכה, או לבקר בחדרי "Sleep Pod" הייחודיים למען הרגיעה האולטימטיבית.

 

15 המלונות הטובים בבנגקוק תאילנד

14. דוכני אוכל רחוב

מאכלי הרחוב הטובים ביותר בבנגקוק
מאכלי הרחוב הטובים ביותר בבנגקוק

כדי לחוות את בנגקוק באמת, אתה צריך לנסות את המטבח המקומי. לא באמת "עשיתם" את העיר מבלי לזלזל בבשרים ודגים על האש, אטריות חריפות, פירות טריים וקארי. אם אתה חושב שאתה מכיר אוכל תאילנדי, צפויה לך הפתעה – כל מה שניסית קודם אינו דומה למנות שתמצא כאן.

לא תהיה לך שום בעיה למצוא ספקים כדי לפתות אותך עם פינוקים ברחבי בנגקוק ולעזור לך לחוות חוויה תאילנדית מובהקת, ולהכניס לארוחה טעימה (אם מסתורית), מוקפת בכאוס ובחום של העיר.

למרבה ההפתעה, חלק ממאכלי הרחוב הטובים ביותר בבנגקוק הוא על דרך קאו סן – שניהם בדוכנים הקטנים שעומדים בשורה ברחוב ובבקתות הקטנות והמסעדות ממש ליד הכביש הראשי למכור פאי תאילנדי, פאד אוף ואורז דביק מנגו.

היכן המלונות הטובים ביותר בבנגקוק ?

בנגקוק היא עיר גדולה עם הרבה אזורים שבהם המבקרים יכולים לשהות ועדיין יש להם גישה טובה לסיורים, קניות ואוכלים. רבים מהמלונות המובילים נמצאים באזור ריברסייד ההיסטורי. לא הרחק משם, מטיילים ותרמילאים בעלי תקציב נמוך פוקדים לעתים קרובות את אזור קאו סאן רואד, השוכן בסמוך לכמה מהאתרים המרכזיים, כולל הארמון הגדול, וואט פרה, ווט פו ומוזיאונים.

Sukhumvit הוא אזור מודרני יותר עם קניות טובות וגישה נוחה לחלקים אחרים של העיר ברכבת העילית. זהו מקום טוב למצוא מלונות בינוניים. להלן כמה מלונות פופולריים באזורים מרכזיים אלה:

  • מלונות יוקרה: אחד המלונות הטובים ביותר בבנגקוק הוא המנדרין אולטרה יוקרתי בריברסייד, עם מיקום נהדר, בריכות יפות ומספר מסעדות, כולל מרפסת ריברסייד המשקיפה על נהר צ'או פראיה. SO Sofitel בנגקוק עדיין מפואר אך זול יותר , עם חדרים נהדרים ומתקנים במיקום הגון. עבור אירוח יוקרתי בסוקהומוויט , מלון הבוטיק הפופולרי, Ariyasomvilla , הוא בחירה טובה עם מגוון סגנונות חדרים, כולם מעוצבים בטוב טעם. זהו מלון מודרני עם קסם של העולם הישן באווירה שלווה עם בריכה מקסימה ושטח.
  • מלונות טווח בינוני: אפשרות במחיר סביר יותר בריברסייד היא מלון צ'טריום ריברסייד , המשקיף על הנהר. במלון זה יש בריכת אינסוף יפהפייה ומספר מסעדות. מלון פארק פלאזה בנגקוק סוי 18 הוא מלון מודרני בסוחומוויט, הידוע בתמורה טובה. פופולרי גם הוא Glow Pratunam , עם מיקום נוח ומחירים נוחים. בכל המלונות הללו יש בריכות.
  • מלונות תקציביים: למיקום קשה לנצח את בית אדאמז , רק הליכה קצרה מכביש קאו סן וקרוב לכמה מהאטרקציות החשובות בעיר. במלון חדרים בסיסיים אך נקיים. Phranakorn-Nornlen הוא תקציב מאוד פופולרי למלון אמצע טווח עם מיקום טוב ותחושה של לינה וארוחת בוקר. הסוויטות החכמות Smart Suites ממוקמות בסוכומוויט , עם מחירים תקציביים וחדרים איכותיים.

טיפים וסיורים: כיצד להפיק את המרב מביקורכם בבנגקוק

  • שקול סיור: כדי לחסוך מעצמך את הטרחה להתמקח על הכל ולנסות למצוא מונית שתוביל אותך למעשה לאן שאתה רוצה להגיע, סיור מודרך עשוי להיות האופציה המעשית ביותר. זה יחסוך לך זמן וגם החמרה – ותזכה גם בהדרכת מדריך ידע להרפתקה. כדי לראות את המקדשים המפורסמים ביותר, כולל הבודהה השוכב בוואט פו, צאו לסיור מקדשים מודרכים פרטיים .
  • מיזם מחוץ לבנגקוק : כמה מהאתרים והחוויות המעניינים באזור נמצאים במרחק קצר מחוץ לבנגקוק. סעו בג'ונגל, צאו לשור ועגלה דרך שדה אורז, וחפשו חיות בר בגן הלאומי קאו-יאי וטיול יום של רכיבת הפיל מבנגקוק. או צאו לסיור לעיר הבירה העתיקה של סיאם – כולל שייט בנהר – כדי לראות את מקדשי האיוטאיה ואתרים לאורך נהר צ'או פראיה בסיור המקדשים ואיוטאיה . זהו אחד מטיולי היום הפופולאריים ביותר מבנגקוק, עם איסוף והורדה של המלון.
  • היו מוכנים להתמקח : זה חל על נסיעות במוניות כמו על קניות בשוק. נהגי מוניות בבנגקוק ידועים לשמצה בגין חיוב יתר, לכן הסכימו על מחיר לפני הכניסה. תוכלו גם להתעקש שהם ישתמשו במונה שלהם, אבל אז צפו בזהירות בכדי לוודא שהוא לא קופץ מסביב, מכיוון שחלקם נקשרו לרוץ מהר יותר מ הם צריכים.
  • נצל את היתרון של התחבורה הציבורית : גם עם כרבי כנה, נסיעות עלולות להתייקר בתנועה של בנגקוק. בבנגקוק יש מערכת תחבורה ציבורית טובה, עם רכבות תת קרקעיות ורכבות תת קרקעיות המכסות חלק ניכר מהעיר. אוטובוסים יכולים לקחת זמן מה בגלל פקקי תנועה, אך רכבות מספקות דרך מהירה, קלה וזולה להתנייד. המערכת ידידותית למשתמש, משתלמת מאוד ולוקח מעט זמן להבין, אז נצלו אותה בזמן שאתם בעיר.
  • היזהר מהונאות: כאמור לעיל, נהגי מוניות לעיתים קרובות מנסים להעלות יתר על המידה או להתעקש שהמונים שלהם לא עובדים. השתמש בשיקול הדעת שלך והתרחק מכל מי שלא נראה אמין. הונאה נוספת שצריך להיזהר בה כוללת נהג או מדריך טיולים כביכול שמסכים לקחת לך מקום אחד ומתחיל לעשות עצירות בדרך, בדרך כלל בחנות פנינים או חייט. נהגים מקבלים עמלה כאשר הם מביאים תיירים, אך במקומות אלו לרוב מחירים יקרים מדי ולא כדאי לבקר בהם. התעקש שהנהג ייקח אותך ליעד המקורי שלך, או אמר לו שאתה עוזב. בדרך כלל זה יחזיר את הדברים למסלולם, אך אם לא, תמצא מונית אחרת די מהר.
קרדיט תמונות: Source: SOUTHERNTraveler / shutterstock
דילוג לתוכן