נוטריון אונליין

נוטריון אונליין

זמן קריאה: 2 דקות

האינטרנט התפתח מאוד בשני העשורים האחרונים והוא נחשב כיום למאגר המידע הזמין והנוח ביותר לשימוש. בדיוק משום כך, נפוצים כיום יותר ויותר עורכי דין נוטרים המתמחים בהגנה על זכויותיהם של בעלי אתרים, מעצבים, כותבי מאמרים וגורמים נוספים שמרכזים את עיקר העיסוק שלהם באינטרנט.

החוק המגן על זכויות היוצרים של תכני אינטרנט נקרא חוק זכויות יוצרים משנת 2007. למעשה, כמעט כל מה שמפורסם ברשת הוא בגדר קניין רוחני של מי שפרסם או יצר אותו. לפיכך, נאסר על אנשים וגופים שונים להעתיק או לעשות שימוש בו, בהתאם לקווים המנחים אותם מתווה החוק.

תפקידם של נוטריון אונליין העוסקים במשפט באינטרנט

נוטריון אונליין  המציע יעוץ משפטי בדיני אינטרנט, בדרך כלל מתמחים בזכויות יוצרים. עורכי הדין הללו יכולים לרשום ולהגן על זכויות היוצרים של היצירה האינטרנטית שלכם ולייצג אתכם במקרה של תביעה.

אם אתם בעלי אתר אינטרנט או שאתם מתעתדים להיות בעלי אתר, סביר שתזדקקו לקבל יעוץ מעורך דין מומחה. הוא יוכל להבטיח שאתם לא מסתכנים בתביעה, עקב שימוש בלתי נאות בחומרי גלם ויצירות המוגנות בחוק.

עורכי דין לדיני אינטרנט יוכלו גם לנסח עבורכם חוזה אינטרנטי במידת הצורך. חוזה זה, אשר נקרא גם תקנון אתר או תנאי שימוש, יכול להגן עליכם מראש מפני תביעה עתידית ואף תוכלו להתנות כל שימוש או הרשמה לאתרכם באישור מקדים שלו.

שימוש מותר בתכני אינטרנט לפי עורכי דין המתמחים בכך

נוטריון אונליין לדיני אינטרנט יוכלו לכוון אתכם באופן מדויק אל השימוש המותר בחומרים המפורסמים ברשת. הנה כמה כללים מנחים לשימוש בתכנים אלו:

  • באופן עקרוני, מותר לשתול בדף שלכם לינק או קישור לאתר אחר. יחד עם זאת, הקפידו לבדוק שאתר האינטרנט אליו אתם מפנים אינו מגביל מפורשות את ההיתר הזה. בכל מקרה, רצוי תמיד לפנות לבעליו ולבקש את רשותם לפני השמת הקישור
  • במידה וקיבלתם אישור או שאתם יודעים בבירור שהאתר אליו אתם רוצים להפנות מאשר זאת, הקפידו לציין מהיכן נלקח הקישור, בדיוק כפי שהייתם נדרשים לעשות בציטוט ממאמר או ספר כלשהו
  • אם אתם מעוניינים להשתמש באלמנט גרפי בדף האינטרנט שלכם, חשוב שתוודאו שהוא מוצע בחינם. במידה והמקור אינו מציין זאת, יהיה עליכם לבקש רשות מהבעלים החוקיים שלו

שימוש אסור בתכנים לפי עורכי דין לדיני אינטרנט

  • עורכי דין לדיני אינטרנט לא יוכלו כמעט להגן עליכם במידה ואתם מעתיקים מידע או יצירה מאתר אחר לאתר שלכם
  • החוק אוסר בפירוש לשלב תוכן אלקטרוני של אדם אחר (הודעת מייל) באתר שלכם
  • לא ניתן להפנות אימייל של אדם אחד לאדם אחר ללא רשותו
  • אסור במפורש להעתיק מידע ממספר אתרים ולהדביק אותם יחד ליצירת מסמך אינטרנטי חדש
  • לא ניתן להעתיק לוגואים, אייקונים ואמצעים גרפיים נוספים מאתרים אחרים, אלא אם כן קיבלתם אישור לכך

היכן אפשר לאתר עורכי דין המתמחים באינטרנט?

חיפוש עורכי דין בכל תחום שהוא יכול להיות מתיש, שכן ישנו היצע רחב של עורכי דין בארץ. כיום, לרבים מעורכי הדין יש אתר אינטרנט משלהם, כך שבחיפוש מהיר תוכלו לאתר עורך דין המתמחה בנושא, גם באזור המגורים שלכם. גם פורום עורכי דין יכול להיות דרך טובה לקבלת יעוץ על ידי עורך דין, עוד לפני שתשכרו את שירותיו.

דילוג לתוכן